Dzień dobry :) W czym możemy pomóc?

Masz pytania ? Napisz do nas :)
'OLSZANY. DROGA DO DOMU" Agnieszka Litorowicz - Siegert 0
OLSZANY. DROGA DO DOMU Agnieszka Litorowicz - Siegert
Mała pomorska miejscowość – jedna z tych, w których wszyscy się znają, a plotki rozchodzą się z prędkością światła. Olszany to jeden z domów, o jakich zwykło się mawiać, że mają duszę. Choć znaleźliby się i tacy, którzy prędzej nazwaliby go nawiedzonym…
Matka Julii odziedziczyła Olszany po ojcu, który w tajemniczych okolicznościach opuścił je niedługo po wojnie i wyjechał z kraju. Zagadkowa historia rodzinnej posiadłości Borowiczów utrudnia sprzedaż domu. Kiedy Julia przeżywa kryzys, wyjeżdża na Pomorze, żeby dać odpocząć myślom i ostatecznie zakończyć sprawę kłopotliwego spadku. Aby to zrobić, Julia musi poznać prawdę o dziadku, ta zaś nierozerwalnie łączy się z pewną tajemniczą historii.
 
Przyznam Wam szczerze, że sięgając po "Olszany. Droga do domu" nie spodziewałam się, aż tak wciągającej fabuły. Ale jeśli książka potrafi mnie zaciekawić na tyle, że obowiązki domowe i reszta świata przestają istnieć, to jak to o niej świadczy? Że jest cudowna i absolutnie intrygująca.
 
"Bo każdemu człowiekowi szczęście pisane jest, tylko trzeba go poszukać"
 
Tutaj nie wypada nie zgodzić się ze słowami Agaty Młynarskiej, która opisała książkę jako pułapkę. Tak dokładnie, ta książka to pułapka na nasz czas. Nie sposób się od niej oderwać. Główną bohaterką jest Julia, kobieta która zdawać by się mogło ma plan na całe swoje życie. Jak to jednak bywa, ono ma zupełnie inne plany wobec niej. A odziedziczony spadek zupełnie zmienia jej pogląd na wiele spraw, na postrzeganie świata i ludzi. Czytając historię Julii i jej dziadka chciałam więcej i więcej. Autorka idealnie oddała klimat małej miejscowości, gdzie wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą. Nic się nie ukryje, a ludzie  w takich miejscowościach mają swoje sekrety większe i mniejsze. Cały czas zastanawiałam się, komu zależy na tym, by Julia opuściła Olszany i dlaczego. Ile tajemnic kryje rodzinna posiadłość?  
Olszany. Droga do domu to piękna saga rodzinna.
 
"(...) Bo chyba jak miłość taka wielka była, to się jej nie da z serca wyrzucić? Ale serce człowieka szerokie jest, pomieści i nowe kochanie"
 
Olszany. Droga do domu.
Agnieszka Litorowicz - Siegert 
Wydawnictwo WAB
 
 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl