Dzień dobry :) W czym możemy pomóc?

Masz pytania ? Napisz do nas :)
"POGRZEBANI" Jeffery Deaver 0
"POGRZEBANI" Jeffery Deaver

Dziewięcioletnia dziewczynka jest świadkiem porwania na ulicy Manhattanu: w biały dzień jakiś mężczyzna zostaje obezwładniony, wepchnięty do bagażnika samochodu i uprowadzony, a sprawca zostawia w miejscu zdarzenia swoistą wizytówkę, miniaturowy stryczek zrobiony ze struny instrumentu. W internecie pojawia się film przedstawiający ofiarę z pętlą na szyi, bliską śmierci, na tle muzyki z wplecionym w nią ciężkim oddechem umierającego mężczyzny; autor wideo przedstawia się jako Kompozytor. Badający sprawę Lincoln Rhyme i Amelia Sachs wkrótce się dowiadują, że do bliźniaczo podobnego przestępstwa doszło we Włoszech, w niewielkiej miejscowości pod Neapolem, gdzie porwano uchodźcę z Libii. Wyruszają za Atlantyk, by pomóc w śledztwie włoskiej policji, która nie przyjmuje ich wsparcia tak przychylnie, jak się spodziewali. Pościg za porywaczem zmienia się w sprawę o wymiarze międzynarodowym, a Rhyme i Sachs odkrywają, że uczestniczą w rozgrywce między tajemniczymi grupami interesu z różnych stron świata, która toczy się na tle problemu fali uchodźców zalewających Europę.

 

"Pogrzebani" to już trzynasty tom z serii Lincoln Rhyme.

Uwielbiam twórczość Jeffery Deaver odkąd przeczytałam "Zegarmistrza". I moja wielka miłość trwała by nadal gdyby nie .. No właśnie. 

Coś tutaj nie zagrało między nami, za dużo polityki, za dużo "włoskiego" świata. Na moją opinię być może ma wpływ moja wycieczka do Włoch, która specjalnie mnie nie zachwyciła, wręcz przeciwnie i nie rozumiem fenomenu podróży do Włoch? Poza oczywiście strategicznymi miejscami, które fakt faktem każdy powinien zobaczyć. Choć nie ukrywam, że książka porusza wiele ważnych tematów, chociażby problemy z uchodźcami, czy też terroryzmu. Jednak w porównaniu do innych powieści autora, ta akurat wypadła średnio. Nie zniechęcam się jednak do twórczości pana Deavera. To, że akurat ten tom nie przypadł mi do gustu nie oznacza, że przekreślam pozostałe książki. Nadal uwielbiam go za tę jego dynamiczność w powieściach, a także umiejętne trzymanie czytelnika w napięciu. Być może są osoby, którym akurat ta część podobała się najbardziej. Niestety mnie nie, bo wiem że autora stać na dużo więcej. Ale to tylko moja opinia, a żeby móc wyrazić swoją trzeba książkę po prostu przeczytać. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl